Тиждень безпеки дорожнього руху в Україні 17-23 травня 2021 року
Україна приєднується до 6-го Глобального Тижня безпеки дорожнього руху, який у всьому світі пройде із 17 по 23 травня 2021 р. Тиждень відкриває Друге Десятиліття дій по забезпеченню безпеки дорожнього руху на 2021-2030 рр., схвалене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 74/299 на 74-й сесії в серпні минулого року, з амбіційною метою скорочення кількості смертей та травм у результаті дорожньо-транспортних пригод на 50% до 2030 року. Світовим співтовариством розпочато низку заходів, спрямованих на якісне поліпшення ситуації з проблемою дорожньо-транспортної аварійності.
Тематика 6-го Глобального Тижня безпеки дорожнього руху пройде під гаслом #StreetsForLife#Love30 та буде присвячена обмеженню швидкості руху транспортних засобів до 30 км/год в межах житлових та пішохідних зон у містах. Безпека міських вулиць – це і про безпечну швидкість, і про належну транспортну інфраструктуру, і про альтернативні види транспорту, і про безпечну поведінку учасників дорожнього руху тощо.
З метою підтримки цілей Десятиліття та загальносвітової тематики Україна проводить традиційний всеукраїнський Тиждень безпеки дорожнього руху – І етап навесні з 17 по 23 травня 2021 року та ІІ етап восени – з 15 по 21 листопада 2021 року.
Під час І-го етапу планується проведення різноманітних заходів, серед яких прес-конференція, онлайн-форум з безпеки дорожнього руху, тематичні семінари-практикуми, єдиний національний онлайн-урок з безпеки дорожнього руху у загальноосвітніх навчальних закладах, старт всеукраїнського конкурсу фото- та відеоробіт серед дітей та молоді «Безпечна країна», загальнонаціональна благодійна акція зі здачі крові для постраждалих в ДТП «Здай кров – врятуй життя», багато інших.
Загальний План заходів Тижня безпеки дорожнього руху 17-23 травня 2021 р. (І етап)
Усі заходи по Україні відбуватимуться із забезпеченням належних протиепідемічних застережень або у дистанційному форматі.
Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху щорічно проходить за підтримки Уряду України, із залученням профільних державних відомств та структур, громадськості та ЗМІ.