Які категорії дітей мають право на безкоштовне харчування у закладах загальної середньої освіти?
Які категорії дітей мають право на безкоштовне харчування у закладах загальної середньої освіти?
Жителі громади часто ставлять питання щодо безкоштовного харчування у закладах загальної середньої освіти (школах).
Надаємо роз’яснення.
Відповідно до пункту 5 Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.02 2011 р. №116 зі змінами від 18.01.2016 р. у закладах загальної середньої освіти денної форми навчання за рахунок бюджетних коштів здійснюється харчування учнів:
- яким згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» гарантується пільгове харчування;
- з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- з числа дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах;
- 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».
А також згідно з вимогами чинного законодавства безкоштовним харчуванням забезпечуються:
- діти з інвалідністю;
- діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;
- учні, батьки яких беруть або брали участь у антитерористичній операції на Сході України.
Для оформлення безкоштовного харчування батькам дітей пільгових категорій необхідно звернутися до керівництва закладу освіти з заявою та надати відповідний пакет документів, визначених нормативними документами.
До відома батьків та осіб, які їх замінюють
Якщо ваші діти мають право на безкоштовне харчування і ви користуєтеся відповідною пільгою, то варто мати на увазі, що звільнення від плати за харчування призначається на один рік. Щоб користуватися пільгою і наступного року, вам слід звернутися до керівництва закладу освіти з необхідними документами.
До уваги сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України № 1768
Для звільнення від плати за харчування необхідно надати довідку про призначення допомоги як малозабезпеченій сім’ї. Її видають органи праці та соцзахисту. Оскільки така допомога призначається на 6 місяців, то довідку слід оновлювати кожні півроку.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)