Свалявська міська рада

Закарпатської області

Які категорії дітей мають право на безкоштовне харчування у  закладах загальної середньої освіти?

Дата: 23.02.2022 15:02
Кількість переглядів: 708

Які категорії дітей мають право на безкоштовне харчування у  закладах загальної середньої освіти?

                                             

Жителі громади часто ставлять питання щодо безкоштовного харчування у закладах загальної середньої освіти (школах).

Надаємо роз’яснення.

Відповідно до пункту 5 Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.02 2011 р. №116  зі змінами від 18.01.2016 р. у закладах загальної середньої освіти денної форми навчання за рахунок бюджетних коштів здійснюється харчування учнів:

  • яким згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської  катастрофи» гарантується пільгове харчування;
  • з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • з числа дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах;
  • 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

А також згідно з вимогами чинного законодавства безкоштовним харчуванням забезпечуються:

  • діти з інвалідністю;
  • діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;
  • учні, батьки яких беруть або брали участь у антитерористичній операції на Сході України.

  

Для оформлення безкоштовного харчування батькам дітей пільгових категорій необхідно звернутися до керівництва закладу освіти з заявою та надати відповідний пакет документів, визначених нормативними документами.

До відома батьків та осіб, які їх замінюють

Якщо ваші діти мають право на безкоштовне харчування і ви користуєтеся відповідною пільгою, то варто мати на увазі, що звільнення від плати за харчування призначається на один рік. Щоб користуватися пільгою і наступного року, вам слід звернутися до керівництва закладу освіти з необхідними документами.

До уваги сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України № 1768

Для звільнення від плати за харчування необхідно надати довідку про призначення допомоги як малозабезпеченій сім’ї. Її видають органи праці та соцзахисту. Оскільки така допомога призначається на 6 місяців, то довідку слід оновлювати кожні півроку.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь