Пам’ятник Гуці-Венеліну

Дата: 16.02.2021 17:08

Фото без описуПрикрасив скверик поруч колишнього кінотеатру імені Шевченка ( нині – кафе-ресторан «Європа») і міської школи № 2 І-ІІІ ступенів також оригінальний пам’ятник українському і російському історику – славісту, філологу та етнографу, діячеві національного відродження Болгарії Юрію Івановичу Гуці – Венеліну (1802 – 1839), стежки якого у велику науку пролягли з рідної Свалявщини (народився в Тибаві).

Після проведення 1989 року в Ужгороді та Сваляві міжнародної наукової конференції був організований збір коштів на спорудження пам’ятника знаменитому земляку. На пожертвувані інтелігенцією гроші та виділені кошти окремими спонсорами пам’ятник було виготовлено відомим ужгородським скульптором М. Беленя і 2012 року урочисто відкрито.