ВІДКРИТИЙ ДИСТАНЦІЙНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС СТРІЛЕЦЬКОЇ ПІСНІ «КРАСНЕ ПОЛЕ»

Дата: 05.04.2021 09:54

ВІДКРИТИЙ ДИСТАНЦІЙНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС СТРІЛЕЦЬКОЇ ПІСНІ «КРАСНЕ ПОЛЕ»

15 березня 2021 року виповнилася 82-а річниця від проголошення Незалежності Карпатської України. З цієї нагоди вже традиційно відбувся Відкритий фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле» (м. Хуст). Захід покликаний популяризувати пісенні твори національно-патріотичної тематики та твори, які оспівують славетні подвиги українського народу і події, пов’язані з проголошенням Карпатської України.

Цьогоріч конкурс відбувся дистанційно. У ньому взяли участь 40 колективів та солістів (6 хорових колективів, 24 вокальних ансамблі, 2 квартети, 1 тріо, 1 дует, 6 солістів-вокалістів (загальна кількість учасників 371) із 10 областей України (Івано-Франківської, Полтавської, Хмельницької, Чернігівської, Волинської, Житомирської, Миколаївської, Кіровоградської, Київської та Закарпатської).

Приємно, що у конкурсі взяли участь два колективи Свалявської територіальної громади:

1.Народний аматорський вокальний ансамбль «Чарівниця» Свалявського міського Будинку культури, керівник – С.Ганінець, акомп. Є. Бакус (у номінації «Вокальні ансамблі» (чоловічі, жіночі, мішані)). У виконанні колективу прозвучали три пісенні твори національно-патріотичної тематики, серед яких обов’язковою для виконання є українська народна пісня «А ви хлопці посходіться», пісня «Закарпаття», сл. Т.Зелінської, муз. І.Білика та «Молитва за рідний край» на сл. В.Газінського, муз. М.Каменюка.

2. Вокальний ансамбль «Сонечко» Свалявського будинку школярів Свалявської міської ради під керівництвом Тетяни Олександрівни Мартін. Колектив із дев’яти учасників виконав українську народну пісню «Їхав козак за Дунай», коломийку «Наше рідне Закарпаття» за народними мотивами М.Керецман.

Колективи було нагороджено подяками департаменту культури Закарпатської обласної державної адміністрації.