Дії під час сигналу "Повітряна тривога"

Дата: 14.03.2022 15:38
Кількість переглядів: 1963

Якщо почули сигнал «Повітряна тривога» (сирени, церковні дзвони  чи сигнал застосунку) необхідно:

• За можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч.
  • Швидко одягнути себе та дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків.
  • Закрити вікна, вимкнути усі електричні прилади, перекрити газ, загасити печі, вимкнути світло.
  • Взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, продукти і воду, особисті документи, кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття.

У разі відсутності поблизу вашого будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.

Якщо Ви почули сигнал та у вас немає можливості швидко перейти в укриття, перейдіть до більш безпечного місця в будинку (квартирі): подалі від вікон, у коридор — під несучі стіни, або ванну (але закрийте рушником дзеркало).

Ні в якому разі не можна після сигналу «Повітряна тривога» залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах. Після завершення небезпеки (відміни повітряної тривоги), можна виходити з укриття та повертатися до звичних справ.

Не підходять для укриття:

• Під’їзди будь-яких будівель, навіть невеликі прибудовані споруди.
  • Різна техніка (не можна ховатися, скажімо, під вантажівкою або під автобусом).
  • Зовні під стінами сучасних будівель. Нинішні бетонні «коробки» не мають ні найменшого запасу міцності й легко розсипаються або складаються.
  • Не можна ховатися під стінами офісів і магазинів: від вибухової хвилі зверху буде падати багато скла.
  • Іноді люди інстинктивно ховаються серед будь-яких штабелів, у місцях, закладених контейнерами, заставлених ящиками, будматеріалами тощо, навколо вас можуть бути легкозаймисті предмети й речовини: виникає ризик опинитися серед раптової пожежі.

Підходять для укриття:

• Глибокі підвали під капітальними будинками старої забудови (бажано, щоб він мав 2 виходи).
  • Підземне овочесховище.
  • У будинку

Якщо в будинку є підвал – спустіться у підвал.

Якщо підвалу немає – зійдіть на нижні поверхи. Чим нижче, тим краще.

Заздалегідь знайдіть максимально внутрішню кімнату, чим більше бетону навколо, тим краще (знайдіть носійні(основні) стіни, наприклад, туалет, ванна кімната, кладова), якщо всі кімнати зовнішні – виходьте на сходовий майданчик.

У жодному разі не навпроти вікон!

В обраному місці, сядьте на підлогу біля стіни – чим нижче людина перебуває під час влучення снаряда, тим більше шансів, що її не зачепить осколком. Знову-таки, не навпроти вікон. Вікна можна замостити диванними подушками (великими, щільними, але краще мішками з піском), закрити масивними меблями, але не порожніми (набити щільно мішками з піском або речами).

• У погребі

Для укриття можна використовувати погріб (льох) у приватних будинках, але візьміть до уваги, що його може завалити! Попередньо подбайте про обладнання погребу необхідними для вас речами: стільці, інструмент, засоби освітлення, теплі речі та інше.

Візьміть із собою телефони, радіо на батарейках, воду, необхідні ліки. Невідомо, скільки часу доведеться чекати.

Попередньо підготовте укриття, яке будете використовувати.

• нанесіть захисні смуги зі скотчу (паперу, тканини) на віконне скло для підвищення його стійкості до вибухової хвилі та зменшення кількості уламків і уникнення травмування у разі його пошкодження;
  • по можливості обладнайте укриття у підвалі, захистіть його мішками з піском, передбачте наявність аварійного виходу;
  • забезпечте оселю запасами питної та технічної води і зробіть запас продуктів тривалого зберігання.

Важливо: будь-яке підвальне приміщення може бути найпростішим укриттям. Це підвал Вашого приватного будинку чи підвал багатоповерхової будівлі. Якщо обстріл вже почався вибігати з приміщення не можна, Ви потрапите під уламки. Необхідно лягти на підлогу в заздалегідь знайденій максимально внутрішній кімнаті на відстані від вікон та дочекатися припинення вогню.