Свалявська міська рада

Закарпатської області

Комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» Свалявської міської ради повідомляє

Дата: 01.03.2023 09:14
Кількість переглядів: 753

 

 

Завантажити тут

Комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» Свалявської міської ради  повідомляє, що з квітня 2023 р. набуває чинності публічний договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами , що є публічним договором приєднання на території  Свалявської територіальної громади. 

З вказаного часу припиняється дія всіх попередньо укладених договорів у сфері поводження з твердими побутовими відходами між фізичними особами та КП  «ВУКГ»  Свалявської міської ради і кожний власник домогосподарства повинен буде користуватись цією послугою без підписання окремого договору.

З платіжними квитанціями до Споживачів надійдуть заяви-приєднання, які необхідно заповнити та відправити до КП «ВУКГ» Свалявської міської ради за адресою: м.Свалява, вул. Л.Толстого, 31а (абонвідділ).

Якщо протягом 30 календарних днів з дня розміщення на сайті індивідуального договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами від Споживача не надійде заява-приєднання  нарахування плати за послуги буде здійснюватися надавачем послуг на підставі наявних даних.

При виникненні будь яких запитань, наприклад, потрібно скоригувати кількість осіб за певним місцем проживання або виникла потреба уточнити іншу інформацію можете звертатися до КП «ВУКГ» Свалявської міської ради за адресою: м.Свалява, вул. Л.Толстого, 31а. Дізнатися подробиці Ви можете за телефоном: тел. +38(099)  038 43 88, (03133) 2-42-80.

Просимо  мешканців громади по-новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які Ви несете відповідальність, де працюєте та проживаєте. Закликаємо всіх, без винятку, дбати про чистоту нашої громади та дотримуватись правил благоустрою. Лише таким чином ми разом забезпечимо чистоту і порядок.

Надаємо відповіді на типові питання, що виникають з цього приводу.

Що таке публічний договір?

Публічний договір – це договір зі споживачем на надання йому будь-якої послуги, а публічність дає право на укладання цього договору відразу з усіма споживачами конкретної послуги без підписання письмового примірника Сторонами. Така форма укладання публічного договору передбачена законодавством, зокрема ч.3 ст.205, ст.ст. 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України та ст.13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». В даному випадку між мешканцями Свалявської територіальної громади та КП «ВУКГ» Свалявської міської ради укладається договір  про надання  послуги з  вивезення твердих побутових  відходів (ТПВ).

 Публічний договір - це дуже  поширена форма відносин між надавачами послуги і користувачем. Наше підприємство надає послугу всім хто її потребує. В процесі життєдіяльності, сміття продукує кожен мешканець,  а  КП «ВУКГ» визначено єдиним надавачем таких послуг в громаді,  то ми надаємо наші послуги всім без виключення мешканцям приватних домоволодінь і багатоквартирних будинків. Відповідно і сплачувати мають всі. Оплата проводиться на підставі отриманих  рахунків-квитанцій.

 Відповідальність громадян

Відсутність сплати згідно публічного Договору за вивіз та утилізацію сміття із спеціалізованими організаціями є порушенням, за яке настає відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення та тягне за собою штрафні санкції.

Наголошуємо, що після публікації, процедура укладання публічного договору вважається завершеною.

Договір укладається з усіма мешканцями Свалявської територіальної  громади,  нарахування здійснюються на кожного мешканця згідно бази даних КП «ВУКГ». При виникненні певної заборгованості, підприємство буде вимушене стягувати цю заборгованість у судовому порядку з усіма відповідними для боржника наслідками. Відразу попереджаємо, що боржнику, перш ніж оскаржити наявність заборгованості потрібно буде у суді довести, що його життєдіяльність унеможливлює продукування відходів і що ціла низка Законів України стосується всіх громадян України,  крім нього.

 «У мене немає сміття»

Досить часто громадяни стверджують, що вони взагалі не залишають сміття і що його у них просто немає, але твердження, що у сучасній приватній садибі чи квартирі взагалі не утворюються тверді побутові відходи, не витримує жодної критики!  Звичайно, у приватній садибі більші можливості щодо утилізації органічних відходів (від городу, саду, кухні, тваринництва). Це все можна скласти на компостну купу і незабаром використати, як добриво. Але куди подіти безліч побутових відходів пакувальну тару, полімерні, пляшки, засоби гігієни, відходи від ремонтних робіт тощо?

Усе це не можливо безпечно утилізувати у садибі. Тобто, доволі велику частину побутових відходів  доводиться вивозити кудись для утилізації. Більш за все, це сміття просто викидається десь у канаві, на стихійному сміттєзвалищі, у парках, скверах і навіть на кладовищах, за межами селища у полях та лісах. Як правило, «організаторами» стихійних сміттєзвалищ, в переважній більшості, є недобросовісні громадяни, котрі не бажають укладати договори на вивезення відходів та сплачувати за вивезення. Тому уздовж наших доріг, річок та в інших місцях загального користування замість соковитого різнотрав’я «квітують» купи різного непотребу, викинуті горе-господарями.

Також деякі жителі стверджують: «я все спалюю», «я все закопую» та подібне…

Так от – існує доволі багато речовин, які в принципі не можна ані спалювати, ані закопувати, ані викидати просто неба. Спалювання такого роду сміття, є дуже небезпечним для оточуючих, так як у повітря викидається при цьому дуже багато небезпечних для життя людини речовин. Потім цим повітрям дихають всі жителі громади і що найстрашніше – діти. Це є грубим порушенням законодавства України. Те ж саме стосується і закопування сміття у себе на ділянці. Не одна розсудлива людина не буде отруювати землю  і ґрунтові води собі та сусідам шляхом такого роду “утилізації”. Тому знову ж таки це сміття кудись просто викидається.

Дехто вважає, що достатньо викинути сміття від приватного домогосподарства до сміттєвого баку на території міста чи села, або вночі підкинути сусідам у контейнер чи просто виставити мішки біля контейнерів з сміттям  і це все безкоштовно.

Але ж сміття потрібно комусь зібрати і завантажити до сміттєзбиральної машини, а ще - вивезти до полігону ТПВ. Безкоштовно не поїде жодна машина – потрібно пальне, працівники теж безкоштовно працювати не будуть. Крім того,  підприємство ще платить податки державі та має багато інших витрат. Тому висновок один – безкоштовне вивезення та утилізація сміття, НЕМОЖЛИВЕ.

Крім того,  місцевою владою вже розроблено Правила благоустрою, які забороняють вчиняти подібні дії та уповноважують посадових осіб накладати за подібні порушення штрафи.

 

                                                                                                            Адміністрація КП «ВУКГ»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь