Повідомлення про намір встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення шляхом коригування діючого тарифу

Дата: 25.09.2023 14:29

Повідомлення про намір  встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення шляхом коригування діючого тарифу

На виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 №130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності», Комунальне підприємство водопостачання та водовідведення Свалявської міської ради інформує про намір здійснити підняття  тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, шляхом  коригування  діючого тарифу , які плануються ввести в дію в 2023 році.

Відпрвідно до Постанов НКРЕКП №1126 від 27.06.2023 р. та № 1798 від 21.12.2022 відбулися зміни в сторону збільшення вартості електроенергії та згідно Закону України №3219-ІХ від 30.06.2023р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» скасування спецгрупи ЄП 2%.

Враховуючи п.7. Порядку формування тарифів централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» від 01 червня 2011 №869 (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 416 від 28.04.2023), підприємство має намір на 2023 рік провести коригування тарифів централізованого водопостачання, централізованого водовідведення. Коригування проводиться лише тих складових частин структури та рифів, за якими відбулися цінові зміни в бік збільшення або зменшення.

Обґрунтування причин зміни тарифу.

Діючі на цей час тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення затверджені рішенням  Свалявської районної ради № 376 від 27.12.2018р. та введений в дію з 14.01.2019 р.:

Для населення:

• Централізоване водопостачання – 13,54 грн./м. куб.
  • Централізоване водовідведення – 17,73 грн./м. куб.

Для бюджетних та інших споживачів:

• Централізоване водопостачання – 24,08 грн./м. куб.
  • Централізоване водовідведення – 31,53 грн./м. куб.
  1. Розрахунок коригування витрат по статті «Електроенергія».

1.1.У базовому тарифі ціна 1кВт/год. електроенергії становить – 2,39 грн. (без ПДВ).Згідно додаткової угоди на 2023 рік вартість  електроенергії– 6,73 грн. 1кВт/год (без ПДВ) .Індекс зміни ціни становить – 6,73/2,39=2,82.

1. Розрахунок коригування витрат по статті «Паливо».

2.1. У базовому тарифі розрахунки витрат по ст. «Паливо» – прогноз 2018 року – 439,3 тис.грн.(на рівні витрат 2017року,а саме: ціни на бензин – 23,33 грн./л. (без ПДВ),дизпаливо – 21,83 грн./л. (без ПДВ) , а прогноз 2023 р. – 873,5 тис. грн. Індекс зміни цін 873,5/439,3=1,99.

3. Розрахунок коригування витрат по статті «Матеріали».

3.1. У базовому тарифі розрахунки витрат по ст. «Матеріали» – прогноз 2018року – 380,8 тис. грн. (на рівні витрат 2017 року), а прогноз 2023р – 676,1 тис. грн. Індекс зміни цін 676,1/380,8=1,78.

4. Розрахунок коригування витрат по статті «Податки».

4.1. У базовому тарифі розрахунки витрат по ст. «Податки» – прогноз 2018 року – 211,8 тис. грн., а прогноз 2023р – 230,8 тис. грн. Індекс зміни  230,8/211,8=1,09.

У зв’язку з цим, КП «Водопостачання та водовідведення» Свалявської міської ради здійснило розрахунки, шляхом коригування окремих статей витрат на централізоване водопостачання та водовідведення.

Зауваження та пропозиції щодо нових тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для потреб споживачів від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються у письмовому вигляді протягом 14 календарних днів з дня опублікування даного повідомлення за адресами: м.Свалява, вул.Набережна, 28 (КП «Водопостачання та водовідведення» Свалявської міської ради);    м.Свалява, площа Головна, 1 (Свалявська міська рада).

Для реєстрації зауважень (пропозицій) просимо зазначати прізвище, ім’я та по батькові особи (для юридичних осіб-повне найменування), що їх подала, та її контактні дані для здійснення зворотного зв’язку.

Порівняння витрат в діючому тарифі та коригованому