На Свалявщині стартував великий інфраструктурний проєкт у рамках Програми Interreg NEXT «Польща – Україна 2021–2027»
На Свалявщині стартував великий інфраструктурний проєкт у рамках Програми Interreg NEXT «Польща – Україна 2021–2027»
У Свалявській міській територіальній громаді розпочалася реалізація великого інфраструктурного проєкту «Стале управління водними ресурсами: шлях до відродження Західної України та Східної Польщі» у рамках Програми Interreg NEXT «Польща – Україна 2021-2027». Впроваджує його департамент інфраструктури Волинської обласної державної адміністрації у співпраці з управлінням міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Рівненської обласної державної адміністрації, Тернопільською міською радою, Свалявською міською радою та гміною Скєрбєшув Республіки Польща.
Загальний бюджет проєкту становить близько 7,92 млн євро, бюджет Свалявської міської ради в рамках проекту – 0,88 млн євро, що складає 11,1% від загальної вартості проекту, 90% співфінансування надає Європейський Союз. Триватиме реалізація проєкту 30 місяців.
Проблема якісного питного водопостачання та очищення стічних вод є актуальною для всіх регіонів України та Польщі. Крім того, це одна з найважливіших соціальних проблем.
В рамках проєкту на території Свалявської громади буде здійснено реконструкцію мереж водопостачання довжиною 4476 м та водовідведення – 3476 м в м.Свалява, в результаті чого до реконструйованих мереж буде підключено відповідно 2090 та 1560 мешканців прилеглих будинків.
Окрім будівельних робіт планується проведення тренінгів та семінарів для представників місцевих органів влади і спеціалістів, відповідальних за експлуатацію систем водопостачання та водовідведення, спрямованих на підвищення компетентності й обміну досвідом у сфері використання та управління водними ресурсами.
Водночас партнерами проєкту буде розроблено цифровий вебпортал, який допоможе здійснювати моніторинг водних ресурсів на території проєкту. Завдяки інтернет-ресурсу місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування матимуть можливість відстежувати рівень ґрунтових вод та рівень води в річках і озерах з подальшим інформуванням мешканців громад щодо якості питної води.
Реалізація проєкту дасть змогу:
- зменшити евтрофікацію озер Західної України та Східної Польщі шляхом розвитку системи громадського водопостачання та каналізації, яка дозволить управляти водними ресурсами регіону та зберігати водний баланс екосистеми цих територій;
- протидіяти транскордонному поширенню захворювань через зниження рівня забруднених стічних вод, що надходять у водойми;
- сприяти розвитку соціальних послуг, ринку праці та мінімізації безробіття завдяки підвищенню туристичної привабливості рекреаційних об'єктів транскордонних територій.
Проєкт передбачає перехід до інтегрованого управління водними ресурсами, який був прийнятий на міжнародному рівні як шлях до ефективного та сталого розвитку та управління обмеженими водними ресурсами світу.